Nocne kontrole ITD

9 października 2013, 08:50

Miasto kontynuuje współpracę z Inspekcją Transportu Drogowego w Katowicach. W ramach prowadzonych działań trwają systematyczne kontrole pojazdów ciężarowych poruszających się po jaworznickich drogach. W ostatnim okresie wspólne patrole prowadzone są także w godzinach nocnych.

- We wrześniu inspektorzy przeprowadzili ważenie 30 pojazdów - tłumaczy Nikodem Motyka, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. - W kilku przypadkach stwierdzono naruszenia w zakresie dopuszczalnych nacisków na oś oraz przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu, co w konsekwencji przełożyło się na wszczęcie postępowań administracyjnych.

Przypomnijmy, że już kilka lat temu MZDiM wprowadził ograniczenia tonażu przy głównych jaworznickich drogach tworząc swego rodzaju “korytarz” dla samochodów ciężkich, który chroni te części miasta, w których ruch pojazdów o dużej masie całkowitej nie jest niezbędny. Ruch  tranzytowy w Jaworznie na relacji Katowice - Kraków powinien odbywać się trasą: Obwodnica Dąbrowy Narodowej - ul. Wojska Polskiego -  ul. Martyniaków - ul. Chopina - Obwodnica Południowa - ul. Radwańskich (droga przez hałdę) - ul. Jana Pawła II (Trasa Śródmiejska) - ul. Krakowska.