Uroczystości w szkołach

17 października 2013, 14:45

Technikum Górnicze im. Jana III Sobieskiego świętowało w ubiegły poniedziałek 55-lecie istnienia. Na  jubileuszu gościli między innymi przedstawiciele władz miasta, byli absolwenci oraz przyjaciele szkoły z kraju i zagranicy. W tym samym dniu, w Zespole Szkół nr 3 w Szczakowej, odbyły się również uroczystości z okazji "Dnia Nauczyciela".

Wydarzenia w obu placówkach uświetniły występy uczniów, którzy przygotowali na te okazje specjalne akademie. Nie zabrakło oczywiście także życzeń dla dyrekcji szkół i nauczycieli, składali je zarówno wychowankowie, jak i zaproszeni goście. Wśród nich byli m.in. Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz jego zastępca Tadeusz Kaczmarek.

Uroczystość w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, w skład którego wchodzi Technikum Górnicze, miało "podwójnie" uroczysty charakter, ponieważ jubileusz 55-lecia był połączony z prezentacją i przekazniem nowego sztandaru szkoły, z wizerunkiem patrona placówki - Jana III Sobieskiego. Jak zaznaczają organizatorzy jubileuszu - takie uroczystości są wspaniałą okazją na podtrzymanie lub odnowienie szkolnych przyjaźni, a przede wszystkim na spotkanie się i "odkurzenie" cudownych wspomnień z minionych lat.

55 lat historii

Szkoła mająca obecnie swoją siedzibę przy ul Promiennej została powołana pismem Zarządu Szkolenia Zawodowego Ministerstwa Górnictwa i Energetyki dokładnie 1 września 1958 roku jako Technikum Górnicze Ministerstwa Górnictwa i Energetyki. Absolwenci szkoły podkreślają, że większość z nich pracowała w wyuczonym w szkole zawodzie. Nie zabrakło wśród nich jednak także przedstawicieli innych profesji, w tym biznesmenów, prawników i nauczycieli.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek