Koszty politycznej gry

5 listopada 2013, 15:10

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Jaworznie, w sprawie zmian w budżecie dotyczących wypłat dla sektora oświaty, przebiegła burzliwie i przy udziale wielu zainteresowanych. Włodarze miasta mieli przed posiedzeniem nadzieję, że członkowie klubów: Platforma Obywatelska, Wspólnie dla Jaworzna i Skutecznie dla Jaworzna zaaprobują propozycję składana wcześniej przez prezydenta. Niestety radni ww. klubów, pozbawiając wcześniej głosu mieszkańców i będących w mniejszości przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości oraz Jaworzno Moje Miasto, postanowili na własną rękę odebrać pieniądze wskazanym przez siebie wydziałom Urzędu Miejskiego, powodując tym samym m.in. konieczność rezygnacji z kilku imprez kulturalnych i uniemożliwiając prowadzenie bieżących napraw nawierzchni dróg.