95 lat niepodległej Polski

11 listopada 2013, 13:31

W poniedziałek - 11 listopada na odnowionej płycie jaworznickiego rynku zebrała się spora grupa mieszkańców, którzy razem z władzami miasta uczcili 95. rocznicę odzyskania przez nasze państwo niepodległości.

Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i mieszkańców Jaworzna, w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny. Po niej, przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej z Bytomia i w asyście pododdziału honorowego pułku chemicznego z Tarnowskich Gór, uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości. Tam złożone zostały kwiaty, a aktorzy Teatru Sztuk zaprezentowali okolicznościowy program pt. "Te chwile, co w nas jak ikona".

Po zakończeniu oficjalnej części obchodów, w Miejskiej Bibliotece Publicznej władze miasta spotkały się z kombatantami. Z kolei mieszkańcy mogli podziwiać nowy rynek oraz zgromadzone na nim pojazdy wojskowe z kolekcji Mariana Lewka.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek