Rusza Szlachetna Paczka

18 listopada 2013, 10:09

Po raz dziewiąty na terenie miasta prowadzona jest akcja pomocowa "Szlachetna Paczka". Wolontariusze z Jaworzna dotarli już do rodzin potrzebujących z naszego miasta. Aby im pomóc wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i zarejestrować się jako Darczyńca.

W Polsce tysiące rodzin żyje w biedzie - od 16 listopada na www.szlachetnapaczka.pl każdy z nas może wybrać jedną z nich i przygotować konkretną pomoc. Teraz Ty możesz zostać bohaterem i zmieniać świat na lepsze. Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona została baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę. Projekt można też wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto  lub wysłanie charytatywnego SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT).

SZLACHETNA PACZKA pomocą obejmie około 14 tys. rodzin. Dokładna liczba rodzin nie jest jeszcze znana, bo w całym kraju trwa odwiedzanie ubogich rodzin przez wolontariuszy. Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI, czyli SuperW, poznają sytuację rodzin i konkretne potrzeby. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać konkretną rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

Każdy z nas wie, jakie to wspaniałe gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Są takie rodziny, których marzeniem jest środek do czyszczenia, świeży ser czy ciepły koc. Wyobraźcie sobie radość z takich prezentów, które właśnie przygotowaliście Wy. W SZLACHETNEJ PACZCE chodzi o przygotowanie paczki z konkretnymi rzeczami, o które prosi rodzina w potrzebie.

JAK ZROBIĆ PACZKĘ?

• Wybierz rodzinę, dla której przygotujesz PACZKĘ na święta.
  • Zaproś do akcji rodzinę i znajomych - wspólnymi siłami można zdziałać więcej!
  • Przygotuj PACZKĘ według listy potrzeb - dzięki temu rodzina którą wybrałeś dostanie na święta dokładnie taką pomoc, jakiej potrzebuje.

Do SZLACHETNEJ PACZKI można też dołączyć:

• dokonując wpłaty;
  • wysyłając SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT)