Naprawa nawierzchni dróg

17 sierpnia 2012, 11:47

Trwa naprawa nawierzchni na jaworznickich drogach gminnych. W ostatnich tygodniach cząstkowe remonty przeprowadzono m.in. na rondzie przy ul. Młynarskiej oraz ul. Różanej.

Dotychczas ubytki uzupełniono już na kilkunastu ulicach, m.in. Wojska Polskiego, Nullo, Potiebni, Ławczanej, Tęczowej, Matejki, Przechodniej oraz Cezarówka Dolna. Do tego zadania wykorzystywany jest również remonter, który "załatał" dziury w nawierzchni ulic Wyspiańskiego i Szczotki.

- W najbliższym czasie takie prace będą prowadzone na ul. Białej, Sądowej, Pożarowej, Wilczej, Cezarówka Górna, Kopalnianej oraz Wesołej - wyjaśnia Nikodem Motyka, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. - W tym roku na bieżące utrzymanie dróg miasto przeznaczyło już blisko 550 tys. zł.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów rozpoczął także prace naprawcze jezdni i chodników na ul. Hanki Sawickiej. W ostatnim okresie cząstkowe remonty wykonano również na ulicach Sempołowskiej, Towarowej, 3-go Maja, Wiosny Ludów, Matejki, Koszarowej oraz przy przystanku na Pechniku.

Zakres prac na ul. Hanki Sawickiej obejmuje zerwanie płyt na zniszczonych odcinkach chodnika i ułożenie nowej nawierzchni. Również ubytki występujące w jezdni zostaną uzupełnione masą asfaltową na gorąco.

- Apelujemy do kierowców o nie pozostawianie pojazdów na chodnikach, co znacznie ułatwi pracownikom MZDiM realizację zaplanowanych prac naprawczych - tłumaczy Nikodem Motyka.

Ponadto Miejski Zarząd Dróg i Mostów zakończył odtwarzanie rowów melioracyjnych w rejonie skrzyżowania ulic Braci Gutmanów i Krakowskiej. Dotychczas po intensywnych opadach deszczu na jezdni tworzyły się rozlewiska stwarzając zagrożenie użytkownikom ruchu.

- W ramach prac wykonano trzy przepusty oraz zabudowano studnie oraz umocniono płytami chodnikowymi dno i skarpy rowu. Dodatkowo kruszywem wzmocnione zostały wjazdy do posesji - dodaje Nikodem Motyka.

Łącznie koszt zrealizowanych prac wyniósł 30 tys.zł.

Więcej na www.mzdim.jaworzno.pl