Dzięki komórce wiesz, kiedy przyjedzie autobus

25 listopada 2013, 08:41

Ruszyła mobilna wersja strony jaworzno.kiedyprzyjedzie.pl ułatwiająca korzystanie z serwisu przy pomocy telefonów komórkowych oraz innych urządzeń przenośnych. Strona stanowi uzupełnienie dotychczasowego serwisu udostępniającego informacje o rzeczywistych odjazdach jaworznickich autobusów z dowolnego przystanku w sieci komunikacyjnej PKM Jaworzno.

Uproszczony serwis pozwala na wyszukiwanie informacji według nazw przystanków lub ich numerów znajdujących się na tablicy rozkładów na każdym przystanku. Wbudowana w urządzeniu mobilnym przeglądarka przechowuje dane o ostatnio wyszukiwanych przystankach, umożliwiając szybki dostęp do potrzebnych informacji.

- Użytkownik serwisu po wybraniu przycisku "Znajdź przystanek” zostanie przekierowany do strony zawierającej panel wyszukiwarki oraz listę wybranych przystanków. Po wprowadzeniu nazwy lub numeru przystanku ukaże się tabela prognoz odjazdów - wyjaśnia Tomasz Wilgos z PKM Jaworzno. - Zielone ikony przy prognozach oznaczają informację uwzględniającą aktualne warunki drogowe i związane z nimi opóźnienia.

Uaktualnianie prezentowanych prognoz przyjazdów autobusów dla wybranego przystanku odbywa się automatycznie co 15 sekund, natomiast w starszych telefonach może zachodzić konieczność ręcznego odświeżania zawartości strony.

Więcej na www.pkm.jaworzno.pl