Darwina już gotowa

27 listopada 2013, 13:44

W ostatnim tygodniu listopada nastąpił końcowy odbiór prac remontowych na ul. Darwina.  To ostatnia ulica, którą Miejski Zarząd Dróg i Mostów zmodernizował w 2013 roku.

- O przeprowadzenie remontu ul. Darwina wnioskowali do Prezydenta Miasta Pawła Silberta przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na tym obszarze. Zadanie zostało wykonane w dwóch etapach - tłumaczy Nikodem Motyka, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie.

Remont pierwszej części ulicy - od skrzyżowania z ul. Martyniaków na odcinku 150 metrów - został przeprowadzony końcem maja.

- Podczas prac sfrezowano zdegradowany odcinek jezdni i ułożono nową nawierzchnię asfaltową. Aktualnie została zakończona i odebrana modernizacja zrealizowana na dalszym odcinku ulicy, podczas której zabudowano studnie chłonne oraz wymieniono zniszczone odcinki nawierzchni jezdni - dodaje Nikodem Motyka.