Nowa przychodnia ZLO

28 listopada 2013, 10:20

W drugiej połowie 2014 roku jaworznianie będą mogli korzystać z nowoczesnej przychodni Zespołu Lecznictwa Otwartego, który znajduje się przy ul. Grunwaldzkiej 235. Nowa placówka Miejskiego Centrum Medycznego zastąpi obecną przychodnię "Centrum” zlokalizowaną przy ul. Grunwaldzkiej 30, obok sądu. Po przeprowadzeniu gruntownego remontu i niezbędnej adaptacji, nowa przychodnia będzie wyróżniała się na lokalnym rynku nie tylko przyjaznym podejściem do pacjentów, ale i nowoczesnym wyposażeniem.

- Głównym profilem działalności powstającej przychodni będzie opieka ambulatoryjna. Planujemy w niej realizować umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie opieki nocnej i świątecznej - informuje Jacek Nowak, Prezes Zarządu ZLO. - Będzie to przychodnia całodobowa, tj. w nagłych przypadkach będzie można tutaj skorzystać z porady lekarskiej i świadczeń pielęgniarskich. Celem Spółki jest oddanie dla Pacjentów nowoczesnego centrum medycznych usług ambulatoryjnych z wykorzystaniem istniejących przychodni przy alei Marszałka Piłsudskiego i noworemontowanej  przy ul. Grunwaldzkiej 235 - dodaje.

Remont i adaptacja budynku zakończą się w pierwszej połowie 2014 roku. Placówka zostanie doposażona w nowoczesny sprzęt medyczny oraz zewnętrzną windę, która ułatwi pacjentom przemieszczanie się. Dla osób niedowidzących przewidziano specjalne oznakowanie komunikacyjne pozwalające na łatwe odczytanie numeracji gabinetów czy informacji kierunkowych.

W pomieszczeniach zaadaptowanego budynku będą gabinety lekarzy pierwszego kontaktu oraz chirurgów, ortopedów, pulmonologów, pracownia RTG i laboratorium medyczne. W drugiej połowie 2014 roku planowane jest rozpoczęcie realizacji świadczeń Medycyny Pracy. W związku z tym poszerzany jest zakres świadczeń specjalistycznych o neurologię, laryngologię  i okulistykę. Do budynku noworemontowanej przychodni przy ul. Grunwaldzkiej 235 dojazd będzie zapewniony od strony alei Piłsudskiego.