Remonty pustostanów

29 listopada 2013, 11:36

Nakłady finansowe, jakie trzeba ponieść modernizując jeden pustostan nie są wcale małe. Wynika to z faktu, że prawie wszystkie kwalifikują się do kapitalnego remontu. Dzięki prowadzonym przez Gminę pracom, zaniedbane i często mocno zdewastowane pomieszczenia zamieniane są w estetyczne mieszkania.

Jeszcze w tym roku zostaną wyremontowane kolejne mieszkania w zasobie gminnym. Wyłoniony w pierwszym postępowaniu przetargowym wykonawca, firma Sport-Bud z Chrzanowa, aktualnie remontuje pięć lokali w budynkach przy ulicach: Azot, Lipowej, Rapackiego, Morcinka i Staffa. Łączny koszt remontu - 109 tys. zł.

W drugim postępowaniu został wyłoniony wykonawca remontu kolejnych 5 mieszkań zlokalizowanych w budynkach przy ulicach: Inwalidów Wojennych, Pożarowej i Koszarowej (3 lokale). Zadanie wykonuje Zakład Remontowo - Budowlany Włodzimierz Ziętek z Jaworzna. Koszt - 128 tys. zł. Prace rozpoczęły się w połowie listopada i potrwają do połowy grudnia.

Dzięki realizacji tego zadania 10 kolejnych lokali będzie przeznaczonych do zasiedlenia przez mieszkańców Jaworzna. Koszt remontu jednego mieszkania wynosi od 20 do 30 tys. złotych.