Ruszyła wycinka drzew

2 grudnia 2013, 11:51

Trwa wycinka drzew rosnących na terenach gminnych. Wcześniej pracownicy Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych wytypowali do wycinki drzewa, które stwarzają zagrożenie dla mieszkańców.

Jednym z zadań MZNK jest dbanie o zieleń miejską w osiedlach, z wyłączeniem terenów prywatnych oraz pasa drogowego. W związku z zakończeniem okresu lęgowego ptaków jednostka przystąpiła do zaplanowanej na ten rok wycinki drzew.

Do ścięcia w pierwszej kolejności wybierane są drzewa uschnięte i stare, których konary przy złych warunkach atmosferycznych mogą się złamać i spaść na chodnik lub spowodować uszkodzenie dachów. Na usunięcie drzew MZNK wcześniej uzyskało stosowne pozwolenia. Wycinka trwa od października do połowy grudnia. Realizuje ją firma Usługi Leśne SC z Jaworzna.