Piaskownia zaprasza

4 grudnia 2013, 13:21

We wrześniu w Jaworznie uruchomiono pierwsze powierzchniowe ujęcie wody pitnej Piaskownia. Wraz z nim ruszyła jedyna w regionie multimedialna ścieżka edukacyjna składająca się z audio-przewodnika oraz gry edukacyjnej.

- Ścieżka skierowana jest do dzieci i młodzieży. Obrazuje produkcję wody oraz uświadamia najmłodszym jak cenna dla życia jest woda. Ponadto prezentuje pracę nowoczesnego układu technologicznego - wyjaśnia Sławomir Grucel, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - Już teraz zapraszamy wszystkie zainteresowane gimnazja oraz szkoły do odwiedzenia obiektu i zapoznania się z nową jakością wody pitnej.

Co zrobić by obejrzeć ujęcie? Wystarczy złożyć stosowne pismo w MPWiK wyrażające chęć zwiedzania ujęcia przez grupę uczniów, określić termin oraz zapoznać się z Regulaminem Zwiedzania Obiektów MPWiK Sp. z o.o. (do pobrania poniżej).

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu:

Sylwia Kręcichwost
Technolog Wody