50 lat razem

12 grudnia 2013, 09:39

Piętnaście jaworznickich par świętowało w tym tygodniu jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Podczas uroczystości w Urzędzie Miejskim Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz jego zastępca Dariusz Starzycki odznaczyli jubilatów "Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta RP.

Podczas uroczystości jubilatom wręczono dokumenty pamiątkowe, kwiaty oraz upominki. Po części oficjalnej jubileuszy odbyły się także spotkania z prezydentami oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Haliną Prochaską.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał "Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" następującym parom małżeńskim:

Irena i Aleksander Dzieża
Zofia i Ryszard Jachymczyk
Zofia i Antoni Łąccy
Władysława i Eugeniusz Wróbel
Danuta i Henryk Zatoń
Antonina i Bogumił Jurak
Wanda i Tadeusz Mercik
Brygida i Jan Miech
Irena i Stanisław Mika
Helena i Tadeusz Skoruś
Romana i Zdzisław Sowa
Irena i Henryk Stolarczyk
Zofia i Józef Wątor

***

Każdego roku kilkadziesiąt par z Jaworzna, które przeżyły wspólnie pięćdziesiąt lat, odbiera medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia wręcza im Prezydent Miasta Paweł Silbert. Aby otrzymać taki medal, trzeba wcześniej zgłosić się do magistratu.

- Pięćdziesięcioletni staż małżeński oraz zgłoszenie jubileuszu w Urzędzie Miejskim w Jaworznie to warunek otrzymania tego zaszczytnego odznaczenia - tłumaczy Halina Prochaska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Aby otrzymać medal "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" wystarczy osobiście, telefonicznie lub e-mailowo skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego:

• budynek "A" Urzędu Miejskiego, ul. Grunwaldzka 33, pok. 18;
  • tel. 32 / 61 81 531;
  • e-mail: jaworzno@um.jaworzno.pl.

Osoby, które zawierały związki małżeńskie poza Jaworznem, proszone są o zgłoszenie się do magistratu wraz z odpisem skróconym aktu małżeństwa.

Formularz zgłoszenia jubileuszu jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej, w zakładce "Jak załatwić sprawę w urzędzie" - "Akta Stanu Cywilnego".