Betlejemskie Światełko Pokoju

20 grudnia 2013, 12:04

Mieszkańcy Jaworzna po raz kolejny mogą w tym roku osobiście odebrać Betlejemskie Światełko Pokoju. Do miasta przywiozą je harcerze. W piątek - 20 grudnia po raz szósty przekażą światełko na ręce prezydenta Pawła Silberta.

Betlejemskie Światło Pokoju przybywa do Polski po raz dwudziesty trzeci. Z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem skauci austriaccy przewożą go do Katedry Wiedeńskiej, skąd odbierają światło skauci z pobliskich krajów i przekazują swoim sąsiadom tak, by Płomień otoczył całą Europę. Przesłanie, które towarzyszy tegorocznej wędrówce Światła brzmi: "Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!" - to nawoływanie do podjęcia wyzwania stania się lepszym, zaproszenie do pracy nad sobą, niepowtarzalny czas na zmianę siebie.

W piątek, 20 grudnia o godz. 17.45 na odnowionym jaworznickim rynku harcerze przekażą Światełko mieszkańcom Jaworzna. Do Polski przybyło ono jednak już 11 grudnia. Polscy harcerze odebrali je w Zakopanem od słowackich skautów, którzy z kolei otrzymali je od kolegów z Austrii.

- Ogień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem staje się znakiem naszej miłości wobec bliźniego - mówią harcerze zaangażowani w akcję - My, harcerze, roznosząc Betlejemski Ogień po całym kraju i przekazując go poza granice Polski, pełnimy służbę, ulepszamy świat. Działając w swoim mieście, regionie, najbliższej okolicy, pokazujemy, co oznacza niesienie pokoju oraz idei braterstwa.

Więcej o akcji na www.swiatlo.zhp.pl