Sąd zdecydował: "Co Tydzień" przeprosi Gminę

20 grudnia 2013, 13:52

fot. © apops - Fotolia.com

Józef Matysik - redaktor naczelny gazety "Co Tydzień" ma przeprosić Gminę Jaworzno za opublikowanie tekstu zawierającego nieprawdziwe informacje. Redaktor ma również wpłacić 3000 zł na rzecz Hospicjum Homo Homini oraz pokryć koszty procesu.

Dzisiejszy wyrok zakończył trwające ponad rok postępowanie przed Sądem Okręgowym w Katowicach związane z opublikowaniem przez redakcję "Co Tydzień" artykułu dotyczącego spotkania Prezydenta Miasta z mieszkańcami Starej Huty. Autor tekstu Józef Matysik napisał nieprawdę podając m.in. informację, że prezydent przywitał jedną z mieszkanek osiedla słowami: "To Pani jeszcze żyje...?".

- Artykuł zawierał wiele nieprawdziwych informacji godzących w dobre imię Gminy Jaworzno, dlatego też w pierwszym kroku poprosiliśmy autora o opublikowanie przeprosin. Spotkaliśmy się z odmową więc wystąpiliśmy na drogę sądową. Sąd Okręgowy podzielił nasze stanowisko uznając, że materiał został przygotowany nierzetelnie i zawierał nieprawdziwe informacje - mówi Sebastian Kuś, naczelnik Biura Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego.

Wyrok nie jest prawomocny.