Etykiety na pojemniki

23 grudnia 2013, 08:40

Niebawem do mieszkańców domów jednorodzinnych w Jaworznie trafią naklejki służące ewidencji pojemników na odpady. Razem z naklejkami do właścicieli posesji trafi instrukcja, gdzie nakleić etykietę oraz harmonogramy wywozu odpadów na przyszły rok.

Przypominamy, że w Jaworznie Rada Miejska podjęła decyzję, że pojemniki na odpady zmieszane oraz worki na odpady podlegające segregacji dostarczane są do mieszkańców bez dodatkowej opłaty, a ich objętość jest dostosowana do zadeklarowanej liczby osób zamieszkujących nieruchomość. Za dostarczenie pojemników mieszkańcom odpowiedzialna jest spółka MPO - wykonawca zadania odbioru i zagospodarowania odpadów z terenu Jaworzna.

Samoprzylepne etykiety w kolorze białym zawierają kod kreskowy, informację na temat pojemności pojemnika oraz adres firmy MPO Sp. z o.o. Naklejki zostaną przekazane mieszkańcom wraz z instrukcją na temat tego, w jaki sposób pojemniki na odpady komunalne powinny zostać oklejone.

- Celem działań firmy jest stworzenie dokładnej ewidencji pojemników znajdujących się na posesjach - oddanych do użytkowania mieszkańcom na czas trwania umowy zawartej z gminą oraz weryfikacja wykonania obowiązku odbioru odpadów komunalnych z posesji zgodnie z deklaracją złożoną w Miejskim Zarządzie Nieruchomości Komunalnych. Oznakowanie pojemników dotyczy tylko domów jednorodzinnych - bez wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych, firm i instytucji - tłumaczy Piotr Jamróz, rzecznik prasowy MZNK.

Na wszelkie pytania związane z ewidencją pojemników odpowiadają pracownicy MPO sp. z o.o. dostępni pod numerem telefonu: 32 / 616 44 50.

Razem z etykietami i ulotką informacyjną na ich temat, do mieszkańców systematycznie w ciągu najbliższych dni będą trafiać informacje dotyczące harmonogramu odbioru odpadów komunalnych na przyszły rok. Harmonogramy odbioru odpadów komunalnych, wielkogabarytowych, sprzętu elektronicznego oraz działania mobilnych Gminnych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dostępne są również na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie: www.mznk.jaworzno.pl (dział Odpady komunalne, zakładka Harmonogramy).