Rondo na sprzedaż

10 stycznia 2014, 10:08

Już po raz piąty w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można na rok nabyć rondo w centrum Jaworzna. Zwycięzca licytacji otrzyma na ten czas symboliczny akt własności. A wszystko po to, by 12 stycznia 2014 r. wesprzeć XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Zwycięzca licytacji otrzyma symboliczny akt własności i będzie miał prawo do zamieszczenia na tablicy ustawionej na terenie ronda imienia i nazwiska lub nazwy firmy. Tabliczka będzie zawierała również informację, że rondo zostało zlicytowane podczas XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - wyjaśnia prezydent Paweł Silbert.

Taka niezwykła licytacja w Jaworznie odbędzie się po raz piąty. W poprzednich latach prezydent Paweł Silbert przeznaczał na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy różnego rodzaju przedmioty, jednak pięć lat temu po raz pierwszy zdecydował się "sprzedać" fragment miasta.

Od czerwca 2012 roku rondo o średnicy 40 m znajdujące się na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi, Grunwaldzkiej i Kolejowej oficjalnie nosi nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, co stanowi podziękowanie i jest wyrazem uznania za jej działalność charytatywną.Rondo oraz inne przedmioty przekazane na WOŚP będzie można licytować za pośrednictwem serwisu Allegro. Tradycyjnie na ulicach miasta zbiórkę pieniędzy poprowadzą także wolontariusze. Środki zebrane podczas XXII finału Wielkiej Orkiestry zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Wszystkie jaworznickie aukcje można zobaczyć na stronie aukcje.wosp.org.pl.