Radni nie uchwalili budżetu

30 grudnia 2013, 19:04

Decyzją radnych Platformy Obywatelskiej, Wspólnie dla Jaworzna i Skutecznie dla Jaworzna spod obrad dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wycofano głosowanie nad budżetem na 2014 rok. Tym samym po raz pierwszy od 11 lat w grudniu nie uchwalono budżetu miasta na rok następny.

Zgodnie z obowiązującym prawem radni mają na to czas do końca stycznia 2014 r. Jeśli nie dotrzymają tego terminu, jego uchwaleniem zajmie się Regionalna Izba Obrachunkowa.

Projekt budżetu miasta na 2014 r. pozytywnie zaopiniowała już Regionalna Izba Obrachunkowa. Za tym, aby o budżecie dyskutować na dzisiejszej sesji byli radni klubów Jaworzno Moje Miasto oraz Prawo i Sprawiedliwość.

- Radni znali projekt budżetu miasta na 2014 r. już od połowy listopada. Dlatego jestem bardzo zdziwiony tą decyzją i tak naprawdę nie wiem o co radnym chodzi - tłumaczy prezydent Paweł Silbert. - Tym bardziej, że prosili o dodatkowe, szczegółowe informacje i je otrzymali.

Podczas dzisiejszej sesji przewodniczący Paweł Bańkowski potwierdził także funkcjonowanie nowej koalicji, w skład której weszli radni klubów PO, SdJ oraz Krzysztof Lehnort.

Krzysztof Lehnort wybrany został również nowym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej.