Projekt przebudowy Koszarowej znalazł uznanie

7 stycznia 2014, 09:53

Bank Gospodarstwa Krajowego, po zapoznaniu się z wnioskiem Gminy Jaworzno uznał, że projekt inwestycji przy ul. Koszarowej 9 kwalifikuje się do udzielenia finansowego wsparcia ze środków Funduszu Dopłat. W praktyce będzie to oznaczać, że miasto otrzyma bezzwrotną dotację w wysokości 858 tys. zł na realizację nowych mieszkań. W ten sposób powiększy się zasób lokali komunalnych i socjalnych.

Od grudnia 2013 r. Jaworznickie TBS Sp. z o. o. prowadzi przebudowę obiektu przy ul. Koszarowej 9 w dzielnicy Szczakowa. Jedna z koncepcji przewidywała budowę mieszkań wspólnie z Gminą Jaworzno, tak by część z 25 nowo powstałych "M” była zagospodarowana jako lokale komunalne. Takie rozwiązanie pozwoliłoby na zagospodarowanie wymagających remontu, a dotychczas wykorzystywanych w różnych częściach miasta pomieszczeń, na kolejne lokale socjalne.

- Dzięki wsparciu ze środków Funduszu Dopłat powstanie 12 mieszkań komunalnych. To bardzo dobra wiadomość dla tych wszystkich, których z jednej strony nie stać na wpłatę partycypacji, a z drugiej oczekują na poprawę warunków mieszkaniowych - podkreśla Janusz Łach Prezes Zarządu JTBS.

Zadowolenia nie kryje także Tadeusz Kaczmarek, zastępca Prezydenta Miasta. -Ta inwestycja to kolejne, bardzo ważne zadanie w tej dzielnicy - podkreśla. - Całkiem niedawno przy pobliskiej szkole powstała hala sportowa, teraz wybudujemy nowe mieszkania, a mam nadzieję, że już wkrótce rozpoczną się prace nad projektem budowy boiska lekkoatletycznego. Myślę, iż powoli "odczarowujemy" mit, że Szczakowa jest nieatrakcyjnym miejscem do mieszkania.

Projekt przebudowy przygotował znany jaworznicki architekt Tomasz Göttel, wykonawcą jest firma INVEKO z Libiąża. Koszty inwestycji szacuje się na 3,5 mln. zł, a termin jej zakończenia zaplanowano na IV kwartał 2014 r. Przyznana dotacja pokryje połowę kosztów budowy 12 mieszkań w standardzie "pod klucz” w budynku przy ul. Koszarowej 9.