Pokój Życzliwości w jaworznickim Szpitalu

9 stycznia 2014, 09:51

Trwa zbiórka funduszy na remont świetlicy oddziału pediatrycznego Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie. Inicjatywa organizowana jest przez Rzetelną Firmę i Stowarzyszenie Pozytywne.com w ramach akcji Pokoje Życzliwości. Do tej pory inicjatorom akcji udało się wyremontować trzy szpitalne świetlice w województwach dolnośląskim i śląskim. W ciągu kilku lat powstanie aż 379 Pokoi Życzliwości na terenie całej Polski.

- Pokoje Życzliwości to niezwykły projekt zainicjowany przez Stowarzyszenie Pozytywne.com, którego celem jest wyremontowanie szpitalnych świetlic i przekształcenie ich w przyjazne miejsce zabaw i odpoczynku dla małych pacjentów. To także miejsce, gdzie oprócz możliwości zabawy hospitalizowane dzieci mogą wziąć udział w warsztatach organizowanych przez animatorów, a co najważniejsze zapomnieć o swojej chorobie - tłumaczy Marlena Jarząbek-Gąsior z jaworznickiego Szpitala Wielospecjalistycznego. - Najmłodsi pacjenci mogą również skorzystać ze sprzętu komputerowego i audiowizualnego, gier edukacyjnych, zabawek oraz biblioteczki.

Podczas realizacji akcji Pokoje Życzliwości niezwykle ważne jest finansowe wsparcie fundatorów, wśród których do tej pory znaleźli się zarówno właściciele firm, czy drobni przedsiębiorcy. W aktualną inicjatywę na rzecz szpitala w Jaworznie będzie mógł zaangażować się każdy, kto chciałby dołożyć swoją cegiełkę w odremontowanie szpitalnej świetlicy dla małych pacjentów. Szczegółowe informacje jak wesprzeć akcję znaleźć można na stronie internetowej www.pokojezyczliwosci.pl.

- Społeczna odpowiedzialność biznesu to nie tylko spełnianie określonych regulacji prawnych czy formalnych, ale również podejmowanie świadomych inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia - mówi Waldemar Sokołowski, Prezes Rzetelnej Firmy. - Ponieważ inicjatywa Pokoje Życzliwości dotyczy lokalnej społeczności, gorąco zachęcamy szczególnie przedsiębiorców ze Śląska zrzeszonych w Programie Rzetelna Firma do udziału w akcji - dodaje.

Dzisiaj wizerunek firmy oceniany jest nie tylko pod kątem jej jakości usług i płynności finansowej, ale również w świetle odpowiedzialności za otoczenie, w którym działa. Bardzo często to właśnie małym i średnim przedsiębiorstwom o wiele prościej jest zauważyć problemy i potrzeby lokalnej społeczności, dzięki czemu mogą prowadzić odpowiednio sprofilowane i skuteczne prospołeczne działania.

Pierwszy Pokój Życzliwości powstał na oddziale dziecięcym Specjalistycznego Szpitala im. A. Falkiewicza na wrocławskim osiedlu Brochów. Kolejny odremontowano w wojewódzkim szpitalu przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Niedawno kolejny Pokój Życzliwości został otworzony w NZOZ Szpitalu Miejskim w Żorach, a w planach - oprócz Jaworzna - jest otwarcie kolejnego w szpitalu w Oławie. Projekt realizowany jest pod patronatem Urzędu Miasta we Wrocławiu. Ambasadorem akcji jest Zbigniew Wodecki.

***

Rzetelna Firma to program, który promuje uczciwość płatniczą oraz stosowanie wysokich standardów etycznych i dobrych praktyk w działalności gospodarczej. Podstawowym warunkiem kwalifikującym firmę do udziału w programie jest jej weryfikacja w Krajowym Rejestrze Długów i sprawdzenie, czy nie figuruje w nim jako dłużnik. Dzięki temu wiadomo, że jest ona solidnym płatnikiem i co za tym idzie pewnym partnerem w biznesie. Przedsiębiorca posługujący się tytułem Rzetelnej Firmy buduje pozytywny wizerunek swojej firmy i w prowadzeniu biznesu kieruje się zasadami Kodeksu Etycznego Rzetelnych Firm. Program Rzetelnej Firmy jest prowadzony pod patronatem Krajowego Rejestru Długów. W programie uczestniczy w tej chwili ponad 48 000 firm reprezentujących niemal wszystkie branże krajowej gospodarki.