Warsztaty GPS dla młodzieży

22 stycznia 2014, 13:36

fot. © Maksim Šmeljov - Fotolia.com

W lutym jaworznicka młodzież będzie mogła skorzystać z warsztatów "Grupy Psycho - profilaktycznej", organizowanych przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie.

Z warsztatów może skorzystać młodzież między 14 a 19 rokiem życia, która czuje potrzebę porozmawiania z innymi o sobie i swoich sprawach. Podczas spotkań młodzi jaworznianie będą mieli okazję na lepsze poznanie siebie i swoich mocnych stron. Będą mogli nauczyć się asertywnego wyrażania siebie, swoich potrzeb, uczuć i przekonań. Warsztaty pozwolą również pokonać swoje trudności w kontaktach z innymi i rozwinąć umiejętności interpersonalne. Dzięki spotkaniom młodzież będzie wiedziała jak planować i osiągać ważne cele i zmiany w życiu.

Program GPS stanowi wsparcie dla młodzieży wychowującej się w rodzinach doświadczających różnego rodzaju trudności w tym głównie związanych z uzależnieniami. Warsztaty zachęcają do pokonywania własnych ograniczeń, ukierunkowanie i zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie radzenia sobie z bieżącymi trudnościami a także kształtowanie w sobie odpowiedzialności. Program bazuje na założeniach profilaktyki pozytywnej, w której ważnym elementem jest poszukiwanie i wzmacnianie mocnych stron i zasobów oraz kształcenie umiejętności podejmowania odpowiedzialnych i konstruktywnych decyzji odnośnie używania środków psychoaktywnych oraz innych zachowań destrukcyjnych.

Spotkania odbywać się będą w budynku Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy ul. Jagiellońskiej 9. Rozpoczynają się w poniedziałek, 17 lutego o godz.16.00. Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem telefonu: 32 / 745 12 00,