Opłatek w Stowarzyszeniu Przyjaźń Jaworznicka

20 stycznia 2014, 08:16

W minioną niedzielę, 19 stycznia b.r., w siedzibie przy ul. Św. Wojciecha w Jaworznie, odbyło się spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Stowarzyszenia Katolickiego Przyjaźń Jaworznicka.

Spotkanie wypełnione było wspólnym śpiewem najpiękniejszych polskich kolęd, znalazł się także czas na wspomnienia zarówno te miłe jak i te skłaniające do refleksji, a także zwykłe dyskusje. Szczególnym wyzwaniem była próba  kolędowania po śląsku, którą poprowadził ksiądz  Stanisław Janicki. Pod koniec tego wigilijnego spotkania poruszono także tematy dotyczące spraw naszego miasta, a w szczególności zadeklarowano wsparcie dla miejskiej inicjatywy zorganizowania orszaku Trzech Króli w roku 2015.

***

Stowarzyszenie Katolickie Przyjaźń Jaworznicka, założone przez księdza Stanisława Stojałowskiego w 1900 r., a reaktywowane w 1991 r. jest jedną z najstarszych organizacji katolicko - patriotycznych aktywnie działających w naszym kraju.