Przegląd inwestycji drogowych

27 sierpnia 2012, 12:33

Aktualnie w Jaworznie przebudowywana jest ul. Grunwaldzka, pomiędzy Urzędem Skarbowym a Osiedlem Stałym. Dzięki temu poprawi się płynność i komfort przejazdu przez miasto. Ponadto do końca roku w miejscu skrzyżowania Trasy Śródmiejskiej z ul. Matejki pojawi się rozbudowane rondo i kładka dla pieszych. Trwają już również pierwsze prace związane z projektem Rynek Od.Nowa.

Rynek Od.Nowa

Na ulicy św. Barbary kończy się wykonywana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji budowa nowego wodociągu. Zaraz po tym rozpoczną się roboty drogowe - układanie warstw podbudowy i nawierzchni. Aktualnie na budowanym wjeździe na parking od strony ul. Królowej Jadwigi ułożone są już krawężniki. W ciągu trzech tygodni na wykonanej konstrukcji powstanie nawierzchnia z drogowej kostki granitowej. Wjazd zostanie udostępniony do użytku dopiero pod koniec roku, po zamknięciu - na czas przebudowy ul. Mickiewicza.

Skrzyżowanie Trasa Śródmiejska - ul. Matejki

W ciągu dwóch tygodni zakończy się przezbrojenie obszaru przyszłego skrzyżowania i wykonawca przystąpi do robót drogowych. Na początku września ze skrzyżowania zostanie zdemontowana sygnalizacja świetlna. Sygnalizatory, sterownik i słupy zostaną zamontowane na nowym skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego. Nowe rondo powstaje w miejscu zbudowanego dwanaście lat temu skrzyżowania. Ówczesny projekt nie przewidywał poprowadzenia Trasą Śródmiejską drogi krajowej. Nowe rondo poprawi płynność przejazdu.

Kładka - ul. Chopina

Wykonano przezbrojenia terenu oraz fundamenty pod cały obiekt. Aktualnie trwa zbrojenie i wylewanie podpór kładki.

Przebudowa skrzyżowań: DK79, Szczakowskiej i Puszkina

Zakończono przezbrojenia terenu i wykonywanie kanalizacji deszczowej. Wykonawca ma już uwolnione wszystkie fronty i może roboty drogowe wykonywać ograniczony jedynie koniecznością zachowania przejezdności trasy.  Na początku września powinien zostać przywrócony normalny ruch na skrzyżowaniu z ul. Szczakowską. Cały odcinek - od wjazdu pod Urząd Skarbowy do Osiedla Stałego - będzie gotowy do końca grudnia. W chwili obecnej nie ma żadnego zagrożenia terminu realizacji.

Przejście podziemne

Wyburzono już całe przejście za wyjątkiem fragmentu pod jezdnią południową. Po północnej stronie wylano już fundament przejścia, trwa zbrojenie ścian. Jednocześnie wykonawca przystąpił do budowy murów zejść dla niepełnosprawnych po stronie południowej. Przejście będzie gotowe do końca roku.