Kanalizacja - spotkanie z mieszkańcami Borów

4 lutego 2014, 11:01

Rusza druga faza projektu pn. "Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna". Pierwsze prace ruszą niebawem na Borach, w związku z tym Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaprasza mieszkańców tego osiedla na wspólne spotkanie. Z założeniami przedsięwzięcia będzie się można zapoznać w środę - 12 lutego - w Szkole Podstawowej nr 14.

W efekcie realizowanego przedsięwzięcia ponad 2 tysiące mieszkańców Borów i Warpia oraz ulic Lipinka, Konikówki i Ogrodowej zyska możliwość podłączenia się do kanalizacji. Rozbudowie i modernizacji poddana zostanie także oczyszczalnia ścieków Jeleń - Dąb. Koszt tej fazy projektu wyniesie ponad 63 mln zł (netto), z czego ponad 26 mln zł stanowi dotacja z Unii Europejskiej.

Spotkanie odbędzie się 12 lutego 2014 r. (środa) o godzinie 17:00, w Szkole Podstawowej nr 14, przy ul. Niemcewicza 7a. Na spotkaniu przybliżone zostaną informacje związane z harmonogramem i zakresem planowanych robót w dzielnicy, technicznymi wariantami podłączania się do kanalizacji sanitarnej i systemem dotacji do budowy prywatnych przyłączy kanalizacyjnych.