Nie toleruj - reaguj!

29 sierpnia 2012, 12:39

By poprawić komfort korzystania z komunikacji miejskiej, od kilku lat miasto prowadzi systematyczną wymianę infrastruktury przystankowej. Niestety przebywający na przystankach wandale bardzo często rozbijają szyby w wiatach, niszczą ławeczki, kosze czy gabloty z rozkładami jazdy. Dlatego w Jaworznie prowadzona jest akcja "Bezpieczny Przystanek", której celem jest bezwzględna walka z aktami wandalizmu.

- Niszczenie wiat to bardzo duży problem - wyjaśnia Nikodem Motyka, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. - Naprawy przystanków pochłaniają rocznie kilkadziesiąt tysięcy złotych, które mogłyby zostać spożytkowane na zakup m.in. nowych wiat, ławek i innych elementów, które służą pasażerom.

W ramach akcji "Bezpieczny Przystanek" funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej szczególną uwagą zwracają na przystanki znajdujące się w dzielnicach peryferyjnych. Tam właśnie zdarza się najwięcej tego typu aktów wandalizmu. Statystyki pokazują, że infrastruktura przystankowa niszczona jest najczęściej w weekendy. Niejednokrotnie dzięki zaangażowaniu mieszkańców, monitoringowi i szybkiej reakcji funkcjonariuszy, udało się złapać osoby, które dopuściły się dewastacji infrastruktury przystankowej. Niestety, niszczenie wiat przystankowych jest ciągle przykładem bezsensownego wandalizmu, z którym gmina będzie sukcesywnie walczyć.

Więcej na www.mzdim.jaworzno.pl