Remont Szczakowskiej w tym roku

20 lutego 2014, 10:58

Wczoraj, 19 lutego br. odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta z mieszkańcami osiedla Niedzieliska, podczas którego poruszono najbardziej frapujące zagadnienia związane z życiem dzielnicy. Pomysł spotkania zrodził się wśród samych mieszkańców, a prezydent Paweł Silbert chętnie przyjął zaproszenie do wspólnego dialogu. Dyskusja toczyła się w głównej mierze na temat remontu ul. Szczakowskiej

Prawie stu mieszkańców Niedzielisk rozmawiało z prezydentem Pawłem Silbertem m.in. o modernizacji ulicy Szczakowskiej, szkodach górniczych oraz wydobyciu węgla z pokładów po kopalni Jan Kanty. Jednakże wiodącym wątkiem spotkania była kwestia oczekiwanego remontu ulicy Szczakowskiej.

- Wiemy jak newralgiczny punkt na mapie ruchu samochodowego Jaworzna stanowi ul. Szczakowska, dlatego też konieczność jej modernizacji nie wzbudza wątpliwości – mówi prezydent Paweł Silbert. - Zgodnie z założeniami prace remontowe rozpoczną się najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca i dołożymy wszelkich starań, aby proces modernizacji został w całości zakończony jeszcze w tym roku.

Ponadto padły również deklaracje stworzenia drogi alternatywnej, która docelowo miałaby biec równolegle do ul. Szczakowskiej. Takie rozwiązanie zdecydowanie wpłynęłoby korzystnie na rozładowanie natężenia ruchu w tym rejonie miasta. Na razie jednak pozostaje ono w sferze planów, natomiast już teraz trwają prace mające na celu wprowadzenie ograniczenia tonażu pojazdów przemieszczających się ul. Szczakowską.