Propozycje dla Ciężkowianki

20 lutego 2014, 12:24

Sprzedaż nieruchomości i działek z których korzysta LKS "Ciężkowianka", za 1 % wartości. To tylko jedna z propozycji jaką Prezydent Paweł Silbert zaproponował wczoraj przedstawicielom zarządu i mieszkańców związanych z Ludowym Klubem Sportowym "Ciężkowianka”. Władze klubu mają 15 dni na ustosunkowanie się do propozycji prezydenta.

Na środowym spotkania przedstawicieli klubu sportowego wraz z władzami miasta zostały przedstawione trzy rozwiązania zażegnania zamieszania jakie rozgorzało w związku z klubem sportowym z Ciężkowic. Prezydent miasta, Paweł Silbert wielokrotnie zapewniał jaworznian, że jego celem nie jest likwidacja klubu.

- Nigdy nie mieliśmy zamiaru likwidowania LKS Ciężkowianki. Chodzi nam tylko o uregulowanie stosunku prawnego do nieruchomości i działek z których korzysta ciężkowicki klub – mówi Paweł Silbert. - Obecnie obowiązująca umowa jest delikatnie mówiąc niefortunna i nie może być dalej kontynuowana. Dlatego też zaproponowałem klubowi dwa możliwe rozwiązania.

Pierwszą propozycją jest sprzedaż działek na których znajduje się klub i boisko, oraz nieruchomości za 1% całkowitej wartości. Kwota ta wyniosłaby 10 640,00 zł. Druga alternatywa dotyczy oddania budynku przy ul. Ciężkowickiej 68 w zarząd MZNK i zawarcia umowy najmu ze Stowarzyszeniem na poszczególne pomieszczenia. Miesięcznie kwota najmu wraz z zaliczkami na poczet mediów wyniosłaby około 1050 zł. Dzierżawa boiska sportowego kosztowałaby klub blisko 900 zł rocznie.