Rusza nabór do przedszkoli

24 lutego 2014, 14:09

Już 3 marca rozpocznie się nabór do jaworznickich przedszkoli. Karty zgłoszeniowe będzie można składać do końca miesiąca. W sumie na najmłodszych czeka 2600 miejsc, z czego 1100 zarezerwowanych jest dla maluszków, które po raz pierwszy pójdą do przedszkola, a pozostałe przeznaczone są dla dzieci kontynuujących edukację przedszkolną.

Aby zapisać dziecko do przedszkola rodzice lub opiekunowie muszą pobrać z kancelarii placówki lub wydrukować dostępny poniżej "Wniosek o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej w Jaworznie" - jednakowy dla wszystkich przedszkoli. Następnie wypełniony wniosek należy złożyć w wybranym przedszkolu w okresie od 3 do 31 marca.

Kolejność złożenia karty nie ma wpływu na przyjęcie dziecka do placówki, ponieważ rekrutacja odbywa się co roku w oparciu o zasadę powszechnej dostępności. W związku z tym, że w przypadku przedszkoli nie obowiązuje rejonizacja, rodzice sami decydują, gdzie posłać swoje dziecko. Dokumenty można składać maksymalnie do trzech placówek.

- Od tego roku do miejskiego przedszkola dziecko przyjmowane jest raz - na cały etap edukacji przedszkolnej. Oznacza to, że w kolejnych latach rodzice - jeśli chcą pozostawić dziecko w tej samej placówce - nie muszą ponownie składać wniosków - tłumaczy zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

Przypominamy, że dzieci urodzone w 2007 r. i w pierwszej połowie 2008 r. podlegają obowiązkowi szkolnemu i powinny zostać zapisane do szkoły podstawowej, w obwodzie której mieszkają.

Obecnie w Jaworznie funkcjonuje 20 przedszkoli miejskich oraz 12 oddziałów przedszkolnych prowadzonych przy Szkołach Podstawowych nr 3, 7, 9, 14 i 19.