Cała Polska trzyma formę ... a TY???

27 lutego 2014, 13:22

„Czy Twoje dziecko trzyma formę?” pod takim hasłem przebiega tegoroczna ogólnopolska kampania medialna programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!”. Konferencja podsumowująca już 7 edycję tego przedsięwzięcia odbyła się wczoraj, 26 lutego br. w Urzędzie Miejskim. Władze miasta, urzędnicy odpowiedzialni za promocję zdrowia, pedagodzy szkolni oraz nauczyciele rozmawiali głównie o tym,  jak istotne jest zwrócenie uwagi rodziców na konieczność kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych oraz promowania aktywności fizycznej u dzieci i młodzieży.

- Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie. Oczywiście należy o nie dbać w każdym wieku, ale szczególną atencją  oraz działaniami edukacyjno – informacyjnymi powinno się objąć najmłodsze pokolenie – mówi Tadeusz Kaczmarek, Zastępca Prezydenta Miasta. - Dlatego szczególnie cieszą prozdrowotne inicjatywy dedykowane uczniom, takie jak program „Trzymaj Formę”, który stawia na edukację żywieniową i promocję aktywnego trybu życia wśród polskiej młodzieży - dodaje prezydent Kaczmarek.

Kampania „Trzymaj Formę” realizowana jest metodą projektu, która ma służyć promocji aktywności fizycznej, uczyć prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności za zdrowie. Taka konstrukcja programu, daje dużą swobodę wyboru sposobu jego realizacji, umożliwia uczniom poszukiwanie i realizowanie własnych pomysłów prozdrowotnych, a także wpłynie motywująco na jego skuteczność.

Zainteresowane programem szkoły otrzymują nieodpłatnie zestaw nowoczesnych materiałów dydaktycznych przeznaczonych dla nauczycieli, rodziców i uczniów. W programie mogą uczestniczyć wszystkie publiczne i niepubliczne szkoły gimnazjalne oraz podstawowe (ostatnie klasy). Szkoły zainteresowane przystąpieniem do programu proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Jaworznie.

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!” jest realizowany od 2006 roku pod patronatem m. in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorami programu jest Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federacja producentów Żywności.
„Trzymaj Formę!”