Pamiętamy o bohaterach

1 marca 2014, 14:11

Władze miasta, jaworznickie stowarzyszenia kombatanckie, organizacje i instytucje oddały hołd bohaterskim żołnierzom konspiracji niepodległościowej, którzy po oswobodzeniu się spod niemieckiego jarzma, stawili czoło sowieckiemu okupantowi. Pamięć o bohaterach uczczono uroczystą Mszą Świętą oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem Niepodległości. To właśnie ku Ich chwale 1 marca ustanowiono Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Centralnym punktem oficjalnych obchodów w Jaworznie była zorganizowana przez Stowarzyszenie Katolickie "Przyjaźń Jaworznicka" uroczysta Msza Święta w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Borach. Następnie przedstawiciele władz oraz wszyscy zgromadzeni uczcili pamięć poległych złożeniem kwiatów pod pomnikiem Niepodległości.

***

Warto również przypomnieć, iż z inicjatywy Zastępcy Prezydenta Miasta – Pana Dariusza Starzyckiego, rondo przy ul. Rzemieślniczej nosi nazwę Żołnierzy Wyklętych. Tego typu przedsięwzięcia są dowodem na to, że pamięć o żołnierzach konspiracji niepodległościowej nie zaginie.  JAWORZNO PAMIĘTA!