Złota odznaka dla prezydenta Silberta

6 marca 2014, 14:03

Prezydent Paweł Silbert został uhonorowany Złotą Odznaką Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Nagroda jest podziękowaniem m.in. za dbałość o jaworznickie środowisko oświatowe w czasach niżu demograficznego.  Złotą odznaką wyróżniono również Krystynę Rygielską, która całe swoje życie zawodowe poświęciła i nadal poświęca oświacie i NSZZ "Solidarność".

Paweł Silbert jest członkiem "Solidarności” od roku 1989. W tym czasie wielokrotnie współpracował z MOZ NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Jaworznie. Środowisko nauczycielskie zawsze mogło liczyć na jego wsparcie.

- Prezydent był zawsze gotów do rozmów na zgłaszane przez "Solidarność” problemy i starał się je rozwiązywać z korzyścią dla pracowników, zapewnić im dalszą pracę, a jednocześnie dbał o dobro uczniów i rodziców. Wszystkie obowiązki gminy, wobec organizacji związkowych, które określają odpowiednie ustawy i przepisy były w okresie rządów prezydenta Silberta przez gminę wzorowo wykonywane. Wszelkie działania mające na celu zmiany poprawiające funkcjonowanie oświaty, były zawsze szeroko konsultowane, a nasze postulaty uwzględniane. Warto nadmienić, że dzięki sprzyjającej polityce naszego miasta, pomimo niżu demograficznego nie zamknięto żadnej szkoły, a nasi członkowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, nie tracili pracy - czytamy w uzasadnieniu przyznania odznaczenia.

To kolejne z prestiżowych odznaczeń jakie w ostatnim czasie odebrał prezydent Paweł Silbert. W styczniu tego roku prezydent otrzymał Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji. Więcej informacji na temat tego wydarzenia na http://www.um.jaworzno.pl/pl/aktualnosci/1213/zlote_laury_umiejetnosci_i_kompetencji_2013.html