Mistrzowie nart

10 marca 2014, 14:29

180 zawodników  w 9- ciu grupach wiekowych, reprezentujących 26 jaworznickich szkół. Tak przedstawia się bilans Narciarskich Mistrzostw Szkół Miasta Jaworzna pod patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna w konkurencji slalom gigant. W ubiegły piątek wiceprezydent Tadeusz Kaczmarek wręczył zwycięzcom w kategorii generalnej szkół, pamiątkowe puchary.

Na starcie zawodów w Kasinie Wielkiej na stoku Śnieżyca, pojawiło się 180 zawodników z wielu jaworznickich szkół. Oprócz uczniów w zmaganiach wzięło udział 22 nauczycieli. Statuetki ufundowane przez Urząd Miasta Jaworzna oraz dyplomy i nagrody rzeczowe w kategoriach indywidualnych wręczył kierownik zawodów - Jerzy Zięba. Ze względów technicznych wręczenie pucharów w kategorii drużynowej szkół przeniesiono do Urzędu Miasta.

Zawody zorganizowane zostały przez Oddział PTTK w Jaworznie, Komisję Narciarską, Urząd Miasta Jaworzna, MCKiS "Sokół” Jaworzno oraz Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Pełna lista zwycięzców dostępna na stronie www.pttk.jaw.pl.