Moje spotkanie z Janem Pawłem II

11 marca 2014, 10:20

Końcem kwietnia cały świat śledzić będzie historyczne wydarzenie kanonizacji Jana Pawła II. W związku z tymi doniosłymi uroczystościami Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała szereg eventów związanych z osobą polskiego papieża.

Papież Jan Paweł II często odwiedzał Jaworzno, dlatego też pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej poszukują zdjęć papieża z wizyt w naszym mieście. Zebrane fotografie posłużą do stworzenia wystawy -  "Moje spotkanie z Janem Pawłem II”.

- Zależy nam na fotografiach z prywatnych zbiorów, uwieczniających takie momenty jak: wizytację jaworznickich parafii przez Karola Wojtyłę, ówczesnego biskupa krakowskiego, udzielenie sakramentu bierzmowania, a także z okresu późniejszego, gdy będąc już papieżem, przyjmował mieszkańców naszego miasta na audiencjach. Liczymy na Państwa pomoc i zaangażowanie, we wspólne zorganizowanie tej niezwykle osobliwej wystawy - czytamy na stronie internetowej jaworznickiej Biblioteki Miejskiej.

Zdjęcia zostaną zeskanowane w Czytelni Naukowej w głównym budynku MBP w Jaworznie. Mieszkańcy nie powinny się obawiać o los zdjęć, ponieważ oryginały zostaną im od razu zwrócone. Więcej informacji można uzyskać w Czytelni Naukowej i pod numerem
(32) 751 91 92 wew. 223
.

Przygotowano również konkurs plastyczny dla dzieci - "Święty Uśmiechnięty - Jan Paweł II oczami dziecka”. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych z Jaworzna.