Kobieto! Przebadaj się!

11 marca 2014, 10:13

Fot. Arturo de Albornoz

Drogie Panie, niedawno świętowałyście Dzień Kobiet, bez wątpienia była to okazja, aby uśmiechnąć się weselej niż zwykle, czy też mocniej docenić niekończące się zalety... Ale kobiecość ma również swoją ciemną stronę - rak piersi oraz szyjki macicy co roku zbiera swoje śmiertelne żniwo. Pamiętajmy jednak, że rak jest chorobą, którą skutecznie można leczyć. Przełamcie lęk przed nowotworem i pójdźcie na bezpłatne badania profilaktyczne - BADANIE DAJE NADZIEJĘ NA WYLECZENIE!

Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy to dwie ogólnopolskie inicjatywy, których celem jest troska o zdrowie Pań w naszym kraju. Zasadniczym celem obu projektów jest wykonanie masowych badań gwarantujących wczesną wykrywalność kobiecych schorzeń nowotworowych. Panie pomiędzy 25 a 59 rokiem życia mają prawo do bezpłatnego wymazu cytologicznego raz na trzy lata, natomiast darmowa mammografia przysługuje co dwa lata Paniom w wieku 50 - 69 lat.

Na niżej wskazanych stronach internetowych znajdują się na bieżąco aktualizowane informacje. Panie mogą tam znaleźć istotne kwestie na temat programów profilaktyki wczesnego wykrywania raka piersi oraz szyjki macicy, a pod hasłem GDZIE SIĘ BADAĆ? listę adresów i telefonów do świadczeniodawców z woj. śląskiego, które wykonują bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w ramach umów podpisanych z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy

www.rakszyjki.org