Skuteczny monitoring - przestępcy zatrzymani

12 marca 2014, 13:04

fot. Fotolia

Dzięki funkcjonariuszce jaworznickiej Straży Miejskiej, udało się ująć sprawcę podpalenia apteki przy ul. Grunwaldzkiej. Strażniczka obserwowała podejrzanego mężczyznę i ustaliła pojazd jakim uciekał. Jej pomoc pozwoliła funkcjonariuszom policji na szybkie ujęcie sprawcy.

Trzynaście cyfrowych kamer strzeże bezpieczeństwa mieszkańców na nowej płycie jaworznickiego rynku. Monitoring w "sercu miasta” pozwolił potwierdzić tożsamość podpalacza, który z czwartku na piątek ubiegłego tygodnia podpalił aptekę przy ul. Grunwaldzkiej. Za pomocą miejskiego monitoringu strażniczka śledziła podejrzanego mężczyznę do ul. Sławkowskiej. Poinformowała policjantów o  marce i kolorze pojazdu oraz części numeru rejestracyjnego, którym odjechał mężczyzna. Funkcjonariusze policji ujęli sprawcę wraz z dwoma mężczyznami przy wyjeździe z miasta na ul. Batorego. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet na 10 lat.

Skuteczny monitoring

- Monitoring jest potężnym narzędziem, który pozwala walczyć z przestępczością - mówi kom. Tomasz Obarski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Miejski monitoring zlokalizowany  na płycie rynku pozwala zatrzymać na gorącym uczynku, bądź ustalić sprawców zdarzenia, a tzw. "wyjazdowy” pomaga jaworznickim funkcjonariuszom w ustalaniu i zatrzymywaniu przede wszystkim sprawców kradzieży samochodów.

Monitoring na płycie rynku stanowi trzynaście kamer, które swoim zasięgiem obejmują całą płytę jaworznickiej starówki. Jakość cyfrowa nagrań pozwala w razie konieczności na otrzymanie dobrej jakości obrazu, który może służyć jako materiał dowodowy.- Zainstalowany monitoring sprawia, że mieszkańcy znajdujący się na jaworznickim rynku mogą się czuć bezpiecznie - mówi Andrzej Buchacz z Inwestycji Miejskich.