Zachowaj Trzeźwy Umysł - kolejny rok kampanii

13 marca 2014, 10:41

Aby podsumować kolejny rok realizowanej także w Jaworznie kampanii pn. "Zachowaj trzeźwy umysł", we wtorek - 11 marca - na sali obrad Urzędu Miejskiego spotkali się przedstawiciele podmiotów zaangażowanych w ten projekt na terenie naszego miasta. Za działania podjęte w ramach akcji, najbardziej aktywnym placówkom Zastępca Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki wręczył wyróżnienia i upominki

Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" to realizowana od 2002 roku ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.  Kampania "ZTU" to projekt długofalowy, którego istotą jest współpraca z samorządami lokalnymi w całym kraju. Każdego roku do zaangażowanych w akcję miast i gmin trafiają pakiety edukacyjne w postaci różnorodnych i kolorowych wydawnictw adresowanych do dzieci, rodziców i nauczycieli.

W ramach podsumowania akcji za 2013 rok, sprawozdania ze swoich działań podjętych w ramach kampanii złożyło 17 szkół. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie spośród sprawozdań zarekomendowała trzech partnerów, najbardziej zaangażowanych w kampanię. Ostatecznie Prezydent Miasta przyznał nagrody dla Gimnazjum nr 2, Szkoły Podstawowej nr 14 i Szkoły Podstawowej nr 18. Pozostałe placówki za udział w akcji otrzymały upominki i pamiątkowe tabliczki.

Podczas podsumowania kampanii, zebrani na sali obrad mieli także okazję wzięcia udziału w szkoleniu prowadzonym przez  Aleksandrę Kruszyńską z Regionalnego Ośrodka Metodyczno – Edukacyjnego "METIS” - "Wpływ komunikacji na kształtowanie postaw dzieci i młodzieży”.