MZNK realizuje zadania JBO

19 marca 2014, 12:37

Byczyna, strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej.

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych jest wykonawcą trzech zwycięskich projektów ubiegłorocznego Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Jednostka zrealizuje m.in. remont pomieszczeń w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie i zagospodaruje plac zabaw przy ul. 3-go maja na Podwalu.

W ubiegłorocznej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego swoje głosy na zaproponowane przez mieszkańców miasta zadania oddało 18 proc. uprawnionych jaworznian. Mieszkańcy 13 obszarów konsultacyjnych wybrali w sumie 15 najlepszych projektów i swoim licznym udziałem w JBO pokazali, że bardzo odpowiada im taka forma demokracji bezpośredniej oraz że ważna jest dla nich przyszłość i rozwój naszego miasta. W ubiegłym roku wybrane przez mieszkańców zadania zostały przekazane  jednostkom do realizacji. Pieczę nad wykonaniem trzech z wyznaczonych inwestycji sprawuje Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych.

Pierwszym zadaniem jakie realizuje MZNK jest "Remont i zagospodarowanie pomieszczeń w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie przy ul. Kaczeńców 1”. Na ten cel zarezerwowanych zostało 135,3 tys. zł.  W chwili obecnej dobiega końca opracowywanie dokumentacji projektowej, której koszt wyniósł blisko 3 tys. zł. Kolejnym etapem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę, a następnie ogłoszenie przetargu na wykonanie prac.

Drugie z zadań realizowanych przez MZNK to "Plac Zabaw w Osiedlu Łubowiec”. Miejsce zabaw dla najmłodszych będzie zlokalizowane przy ul. Zubrzyckiego i na ten cel przeznaczono 123 tys. zł.  Aktualnie trwa opracowanie dokumentacji projektowej, której koszt wyniesie ok. 7 tys. zł. Ostatnim z zadań realizowanych w ramach JBO jest "Zagospodarowanie placu zabaw”. Miejsce, o którym mowa w tytule wybranego projektu znajduje się przy ulicy 3-go Maja na Podwalu. Na tę inwestycję zabezpieczono 170 tys. zł. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja projektowa, następnie krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Termin opracowania dokumentacji upływa 24 maja br., a jej koszt wynosi ok. 11 tys. zł. W kolejnym etapie wyłonieni zostaną wykonawcy prac.