Odbiór bioodpadów

25 marca 2014, 07:32

Od 1 kwietnia MPO Sp. z o.o. ponownie rozpocznie odbiór skoszonej trawy, opadłych z drzew liści i gałęzi. Przypominamy więc zasady odbioru bioodpadów.

Zgodnie z umową zawartą ze spółką MPO odbiór odpadów zielonych trwa od 1 kwietnia do 30 października.

- Do brązowych worków oraz pojemników służących segregacji bioodpadów należy wyrzucać liście, trawę oraz rozdrobnione gałęzie - wyjaśnia Piotr Jamróz, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. - Przypominamy, że gałęzie z przycinki drzew, krzewów czy żywopłotów przed wyrzuceniem muszą być rozdrobnione (pocięte, porąbane lub przepuszczone przez rębak ogrodowy) do 10-15 cm długości.

Przez cały rok natomiast bioodpady można oddawać także nieodpłatnie w stacjonarnym Gminnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (ul Martyniaków 8).
Należy tutaj także wspomnieć o możliwości kompostowania odpadów zielonych przez mieszkańców. Właściciele przydomowych ogrodów lub ogródków działkowych mogą sami zorganizować kompostownik, w którym wyprodukują własny ekologiczny nawóz do użyźnienia gleby. Na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych dostępny jest poradnik dla osób, które chcą rozpocząć kompostowanie odpadów.