Prezydent rozmawia z działkowcami

31 marca 2014, 11:01

W minioną sobotę, 29 marca prezydent Paweł Silbert i jego zastępca Tadeusz Kaczmarek spotkali się z działkowcami z Osiedla Stałego. W świetle planowanych przez rząd zmian w prawie, Prezydent Miasta po raz kolejny zapewnił, że w Jaworznie nie ma planów likwidacji ogrodów działkowych.

Co więcej, aby zapewnić funkcjonowanie jaworznickich ogrodów działkowych, przy każdej zmianie lub tworzeniu planów zagospodarowania przestrzennego ich pozycja jest prawnie zabezpieczana w dokumentach planistycznych. Tym samym nie ma możliwości przeznaczenia terenów działek na inny cel.

- Nie będziemy popierać pomysłu likwidacji ogrodów działkowych. Chcemy, aby w Jaworznie one zostały - mówił prezydent Silbert podczas spotkania z działkowcami.

W związku ze zmianą przepisów prawa dotyczących ogrodów działkowych, jaworzniccy działkowcy zastanawiają się nad zmianą formy funkcjonowania ROD-ów. Prezydent zapewnił o udzieleniu im wszelkiej możliwej pomocy po to, by jaworznickie ogrody działały tak jak dotychczas.