Weź udział w warsztatach!

23 kwietnia 2014, 12:58

Rozbudowa i ulepszenie przestrzeni dla dzieci, poprawa bezpieczeństwa oraz podniesienie potencjału rekreacyjnego to główne życzenia jaworznian odnośnie Parku Podłęże. Swoją opinię na ten temat wyraziło w ankietach prawie 800 mieszkańców. Teraz osoby zaangażowane w debatę nad modernizacją parku mogą wziąć udział w warsztatach architektonicznych, które ruszają w najbliższy piątek, 25 kwietnia. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o udziale zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty projektowe w ramach realizacji projektu "Mój jest ten kawałek Parku" zaplanowano na ostatni weekend kwietnia. W piątek (25 kwietnia w godz. 18:00-19:30) odbędzie się seminarium wprowadzające do warsztatów, natomiast w sobotę i niedzielę (26-27 kwietnia w godz. 9:30-15:30) zorganizowano warsztaty, które będą okazją do wspólnej pracy z architektami. Spotkania odbędą się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworznie przy ul. Towarowej 61.

W programie seminarium przewidziano następujące prelekcje:

1. "Gdzie ta kopalnia? Historia Parku Podłęże" - Przemysław Dudzik, Muzeum Miasta Jaworzna.
  2. "Różnorodność biologiczna w ogrodach i parkach - sposoby tworzenia wspólnej przestrzeni dla człowieka i natury" - Magdalena Maślak, Śląski Ogród Botaniczny.
  3. "Park am Gleisdreieck w Berlinie - współczesne założenie parkowe" - Agnieszka Czachowska, Fundacja Sendzimira.
  4. "Czego nie wiecie o parkach na świecie" - Maria Skotnicka, Pracownia Projektowa MS Design.

- Podczas weekendowych warsztatów projektowych będziemy pracować nad koncepcją i programem funkcjonalnym parku - tłumaczy Maria Skotnicka z Pracowni Projektowej MS Design. - Oprócz miłej atmosfery i świetnej zabawy zapewniamy wszystkim uczestnikom ciepły posiłek oraz przerwy kawowe ze słodkim poczęstunkiem. Ze względu na duże zainteresowanie oraz ograniczenia lokalowe, nie ma możliwości żeby wszyscy chętni wzięli udział w warsztatach architektonicznych, dlatego o udziale zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Swój udział w warsztatach można zgłaszać na adres: agata.katny@gmail.com. Warsztaty są realizowane przez Fundację Sendzimira w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

O podsumowaniu wyników ankiet w sprawie przyszłości Parku Podłęże oraz dyskusji publicznej z mieszkańcami dzielnicy można przeczytać w artykule - Rzeczowa dyskusja o Parku Podłęże.