Witaj szkoło!

3 września 2012, 16:06

Dziś oficjalnie skończył się dwumiesięczny okres laby i wypoczynku. Uroczystymi akademiami we wszystkich szkołach zainaugurowano nowy rok szkolny. Pierwszy dzwonek w nowym roku usłyszało dziś w Jaworznie prawie 10 tysięcy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Poranek był też szczególnym wydarzeniem dla 2579 maluchów, którzy rozpoczęli naukę w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych.

W inauguracji roku szkolnego 20012/2013 brał udział także Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek, którzy zagościli w kilku szkołach – LO I, LO III, Szkole Podstawowej nr 1 i 6 oraz Gimnazjum nr 3.

- Jako uczeń niespecjalnie przepadałem za uroczystymi akademiami tak na rozpoczęcie jak i na zakończenie roku. Dziś patrzę na te wydarzenia z innej perspektywy. Bardzo się cieszę, że jestem tu dziś z wami. Słuchając dzisiejszego programu artystycznego przypominałem sobie swoje szkolne lata – mówił do uczniów I LO prezydent Paweł Silbert. - Życzę wam, aby rok szkolny był dla was pasmem sukcesów i aby wysiłek włożony teraz w naukę procentował w przyszłości. Nauczycielom zaś życzę, aby w swojej pracy napotkali wiele „niepokornych dusz”, uczniów żądnych wiedzy, ambitnych, wiele nieoszlifowanych diamentów, którzy po opuszczeniu szkolnych murów staną się prawdziwymi brylantami.