Spotkanie z mieszkańcami ulicy Drabika

8 maja 2014, 16:55

Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek spotkał się dzisiaj w terenie z mieszkańcami, chcącymi rozmawiać o ul. Drabika, na której w najbliższym czasie rozpoczną się prace modernizacyjne. Grupa jaworznian mieszkających na samej ulicy Drabika oraz przy ulicach z nią sąsiadujących pytała głównie o harmonogram i zakres prowadzonego zadania.

O spotkanie w terenie wnioskowała Komisja Gospodarki Rady Miasta, na czele z v-ce przewodniczym Grzegorzem Przybyłką, niestety żaden z członków komisji nie był obecny na spotkaniu. Przedstawicielem Rady Miejskiej był za to Przewodniczący RM Paweł Bańkowski, który był niestety obecny tylko na początku spotkania, podobnie zresztą jak lokalna telewizja, w związku z tym nie mógł wysłuchać wszystkich argumentów zebranych mieszkańców.

Obecni na całym spotkaniu prezydent Tadeusz Kaczmarek, dyrektor MZDiM Paweł Bednarek oraz przedstawiciel Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, które będzie wykonywało na dotychczasowej drodze gruntowej prace remontowe, po krótkiej charakterystyce zakresu modernizacji ul. Drabika, przeszli wraz z mieszkańcami wyznaczoną trasą przebiegu nowego połączenia i szczegółowo omawiali kwestie poruszane przez mieszkańców. Podczas blisko 2 godzinnego spotkania podejmowana tematyka dotyczyła w głównej mierze kwestii związanych z odwodnieniem i organizacją ruchu na ul. Drabika oraz w Śródmieściu.  W trakcie dyskusji okazało się, że mieszkańcy w zdecydowanej większości popierają przeprowadzenie prac drogowych w zaplanowanym zakresie.

***

Przypomnijmy, że inwestycja dotyczy modernizacji ponad 700-metrowego odcinka drogi pomiędzy ulicami Chełmońskiego i Św. Wojciecha. Na dotychczasowym gruntowym odcinku drogi, która od niedawna nosi nazwę ul. Drabika, w pierwszej połowie maja pojawią się brygady remontowe, które przeprowadzą jej modernizację.

Wykonanie remontu pozwoli na stworzenie alternatywnego połączenia umożliwiającego dojazd ze Śródmieścia do ul. św. Wojciecha, bez przejazdu przez ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. Na tej ostatniej, po zakończeniu prac, obowiązywał będzie jeden kierunek jazdy na odcinku od ul. św. Wojciecha do ul. Św. Barbary.

Z uwagi na konstrukcję i nośność drogi oraz geometrię i promienie skrętu na jej połączeniach z ul. Św. Wojciecha i ul. Chełmońskiego, na ul. Drabika wprowadzony zostanie zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych, który wyeliminuje ruch ciężki na tej trasie. Pojazdy o wysokim tonażu będą miały umożliwiony dojazd tylko w celu dowozu np. opału do posesji zlokalizowanych przy tej ulicy. Nowe połączenie powinno powstać do końca lipca.