Trwa modernizacja dróg w dzielnicach

14 maja 2014, 11:06

W mieście prowadzony jest kolejny etap modernizacji dróg gruntowych w dzielnicach. W 2013 roku w ramach programu "Czas na gruntówki” na ponad 50 ulicach wykonano nową nawierzchnię asfaltową. W tym roku zmodernizowane zostanie kolejne kilkadziesiąt dróg o nawierzchni gruntowej.

Prace remontowe zostały już przeprowadzone na ulicach Dąbrówka, Głucha, Zamknięta i Narcyza (Góra Piasku), Hałdy, Fryderyk, Bema, Źródlanej i Orzeszkowej (Dąbrowa Narodowa), Konopnickiej (Stara Huta) oraz Olszyny (Długoszyn). - W połowie maja ekipy remontowe pojawiły się w Jeleniu, gdzie modernizacji poddanych zostanie siedem ulic: Anczyca, Banachiewicza, Omturowców, Starzyńskiego, Dolna, Wielki Dół i Rzepeckiego. Ukończenie prac w tej dzielnicy planowane jest w okresie wakacyjnym- mówi Nikodem Motyka, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie.

MZDiM prowadzi równolegle wymianę zniszczonych nawierzchni bitumicznych. Od początku roku wymienione zostały nawierzchnie jezdni w Byczynie (ulice Baranowskiego, Korczyńskiego, Kościelna, Żukowa), Cezarówce (ulica Cezarówka Dolna), Szczakowej (Parkowa, Ogrodowa, Ujejskiego, Kolejarzy, Wróblewskiego). Również w Ciężkowicach na ul. Grabańka oraz Dobrej na ul. Jaworowej. W ostatnich dniach rozpoczęły się prace remontowe na ul. Dąbrowskiego (Długoszyn). Zakres zadania obejmuje wymianę nawierzchni na ponad 500 metrowym, mocno zniszczonym odcinku tej ulicy. Z odremontowanego odcinka kierowcy będą mogli korzystać początkiem czerwca.

Prace remontowe realizowane są zgodnie z ustaleniami podjętymi  podczas spotkań Prezydenta Miasta Pawła Silberta z Mieszkańcami w dzielnicach. Bieżące informacje o prowadzanych remontach znajdują się na stronie zarządu dróg pod adresem www.mzdim.jaworzno.pl.