Dzień Otwartych Drzwi (fotogaleria)

16 maja 2014, 11:50

Otwarcie lądowiska dla helikopterów oraz pokaz akcji ratowniczej były jednymi z wydarzeń, jakie odbyły się w ramach Dnia Otwartego w jaworznickim Szpitalu Wielospecjalistycznym. Akcja zorganizowana w ramach "Dni Otwartych Funduszy Europejskich" była także okazją, aby zaprezentować mieszkańcom przedsięwzięcia i inwestycje, które poprawiły jakość świadczonych w placówce usług medycznych, a które dofinansowane były ze środków unijnych.

W uroczystym otwarciu lądowiska, które w znaczący sposób pozwoli przyspieszyć transport osoby poszkodowanej z miejsca wypadku do szpitala, uczestniczyli, obok dyrekcji placówki, Prezydent Miasta Paweł Silbert, zastępca prezydenta Dariusz Starzycki, biskup Grzegorz Kaszak, przedstawiciele firmy realizującej inwestycje, zaproszeni goście oraz mieszkańcy. Po symbolicznym przecięciu wstęgi i poświęceniu obiektu, wszyscy zebrani mieli okazję zobaczyć pokaz akcji ratunkowej w wykonaniu funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostki pogotowia ratunkowego.

W programie imprezy znalazły się także m.in. prezentacje szkoły rodzenia oraz darmowe badania dla mieszkańców.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek