Samorządowiec Roku

20 maja 2014, 07:18

fot. Piotr Smereka

Prezydent Paweł Silbert oraz jego zastępca Tadeusz Kaczmarek zostali laureatami plebiscytu "Samorządowiec Roku 2012-2013". "Złote Klucze" odebrali w miniony czwartek, 15 maja podczas uroczystej gali wręczenia statuetek.

To już drugi Złoty Klucz w dorobku prezydenta Pawła Silberta. Jak wyjaśniają organizatorzy - Oficyna Wydawnica Regiony oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy RP - konkurs ma na celu wyłonienie liderów wspólnot samorządowych, wyróżniających się oryginalnymi działaniami, służącymi lepszemu zaspokajaniu potrzeb społecznych, oraz tworzących warunki dla zrównoważonego rozwoju lokalnego, przyczyniających się do unowocześnienia potencjału społecznego i gospodarczego miast, gmin i powiatów.

W konkursie oceniano wkład i dokonania liderów wszystkich jednostek samorządu terytorialnego z punktu widzenia ich otwartości na problemy i oczekiwania mieszkańców, poszukiwania aktywnych form komunikowania się władz ze społecznościami lokalnymi, innowacyjność w kreowaniu polityki lokalnej oraz współpraca z biznesem i trzecim sektorem w budowie społeczeństwa obywatelskiego. Kapituła pod przewodnictwem posła na Sejm IV kadencji redaktora Kazimierza Zarzyckiego, w skład której wchodzą przedstawiciele środowisk artystycznych, kulturalnych, naukowych, gospodarczych oraz trzeciego sektora, promuje postawy wybitnych działaczy samorządowych i ich dokonania mogące znaleźć zastosowanie we wspólnotach województwa śląskiego.