Dni godności rozpoczęte

20 maja 2014, 15:47

Symbolicznym przekazaniem kluczy do bram Jaworzna, rozpoczęły się dzisiaj XIV Obchody Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. W uroczystościach i wspólnej zabawie wzięły udział dzieci i ich wychowawcy z wielu placówek oświatowych oraz przedstawiciele władz Jaworzna i instytucji miejskich. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Podczas pierwszego dnia obchodów zebrani przemaszerowali z jaworznickiego rynku do Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie niepełnosprawni otrzymali symboliczne "klucze” do miasta. Ważną częścią imprezy było ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród w konkursie artystycznym. Zebrani mieli również okazję do wysłuchania koncertu Katowickiego Chóru Gospel Sound.

Dalszy plan obchodów XIV Dni Godności Osób Niepełnosprawnych:

20 maja 2014 r.:

godz. 9:30 zbiórka na płycie Rynku Głównego, przemarsz osób niepełnosprawnych, opiekunów oraz zaproszonych gości do Hali Widowiskowo-Sportowej,

godz. 10:15 - 12:30 - Hala MCKiS
1. Oficjalne otwarcie i powitanie gości.
2. Symboliczne przekazanie "Klucza" do miasta.
3. Wręczenie nagród uczestnikom pleneru Plastyczno-Artystyczno-Integracyjnego pn. "Wiosna w Jaworznie" oraz "Projekt Jaworzno".
4. Koncert Katowickiego Chóru Gospel Sound

21 maja 2014 r.:

godz. 9.30 - 12.30 Hala MCKiS
1. Powitanie przybyłych gości.
2. Prezentacje artystyczne placówek.
3. Wspólna zabawa przy muzyce - prowadzenie Sławomir Kloc.
4. Poczęstunek w holu.

22 maja 2014 r.:

godz. 9:00 - 13.00 Hala MCKiS
IV Paraolimpiada "Od Przedszkolaka do Paraolimpijczyka". Popularyzacja zdrowego stylu życia poprzez kulturę fizyczną i rozgrywki sportowe.