Spotkanie z mieszkańcami Warpia

28 maja 2014, 09:03

Wkrótce, na terenie osiedla Warpie, rozpoczną się pierwsze prace związane z budową kanalizacji sanitarnej. Aby wyjaśnić wszystkim zainteresowanym szczegóły tej inwestycji Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaprasza mieszkańców osiedla na spotkanie informacyjne.

Inwestycja na terenie Warpia będzie realizowana w ramach drugiej fazy projektu pn. „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna”. Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 63 mln zł netto, z czego ponad 26 mln zł stanowi dotacja z Funduszu Spójności.

W efekcie realizowanego przedsięwzięcia ponad 2 000 mieszkańców osiedla Bory i Warpie oraz ulic Lipinka, Koniówki i Ogrodowej zyska możliwość podłączenia się do kanalizacji. Rozbudowie i modernizacji poddana zostanie także oczyszczalnia ścieków Jeleń – Dąb.

Spotkanie z mieszkańcami Warpia odbędzie się w środę - 28 maja, o godzinie 17:00, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, ul. Północna 9a.

Na spotkaniu przybliżone zostaną informacje związane z:

• harmonogramem i zakresem planowanych robót w dzielnicy
  • technicznymi wariantami podłączania się do kanalizacji sanitarnej,
  • systemem dotacji do budowy prywatnych przyłączy kanalizacyjnych.

Zapraszamy!