Zmiany na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej

28 maja 2014, 14:40

Od poniedziałku, 2 czerwca na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej zmieniona zostanie organizacja ruchu. Na ulicy będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy na odcinku od ul. Św. Wojciecha do ul. Św. Barbary. Na pozostałym odcinku ruch pojazdów odbywał się będzie w obu kierunkach. Równocześnie na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej wprowadzone zostaną znaki ograniczenia ruchu pojazdów ciężarowych powyżej 10 t, które obowiązywać będą wyłącznie dla ruchu tranzytowego.

- Nowa organizacja dopuszcza przejazd przez ulicę pojazdów zaopatrzenia czy dostaw do nieruchomości oraz floty obsługującej jaworznickie podmioty gospodarcze. Wprowadzenie bardziej restrykcyjnych ograniczeń (np. do 3,5 tony) na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej uniemożliwiłoby sprawne funkcjonowanie zakładów przemysłowych czy lokalnych przedsiębiorstw, co nie byłoby korzystne dla interesów miasta i ogółu mieszkańców - tłumaczy Paweł Bednarek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Projekt zmian w organizacji ruchu został przygotowany na podstawie konsultacji mieszkańców ul. Obrońców Poczty Gdańskiej z Prezydentem Miasta, które miały miejsce jeszcze w październiku 2012 roku. Zgodnie z wcześniejszymi konsultacjami, nowa organizacja ruchu zostaje wprowadzana właśnie teraz z uwagi na zakończenie przebudowy Rynku oraz zniesieniem objazdów związanych z tą inwestycją.

- Zmiany w organizacji ruchu wpłyną na zmianę wielkości i struktury rodzajowej ruchu na tyle, na ile jest to możliwe w obecnym układzie komunikacyjnym miasta - zapewnia dyrektor Bednarek.

Docelowym rozwiązaniem wpływającym na poprawę obsługi komunikacyjnej - zwłaszcza w tym rejonie - jest dokończenie budowy Obwodnicy Północnej, o co stale zabiega prezydent Paweł Silbert.