Nowy dyrektor Domu Pomocy Społecznej

10 września 2012, 09:24

fot. www.dps.jaworzno.pl

Sławomir Łuszcz został rekomendowany na stanowisko dyrektora jaworznickiego Domu Pomocy Społecznej. O jego wyborze zdecydował wysoki poziom wiedzy, odpowiednie wykształcenie i doświadczenie zawodowe oraz cechy osobowości wymagane do pełnienia tej funkcji.

O stanowisko dyrektora DPS-u ubiegało się w sumie 6 kandydatów. Jednak tylko trzech z nich spełniło wymagania formalne i zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu - rozmowy kwalifikacyjnej, która odbyła się 29 sierpnia. Przeprowadziła ją komisja konkursowa w składzie: Zastępca Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Czesław Smalcerz, Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Małgorzata Helbin-Więcek, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Kadr Artur Dzikowski, a także radni Rady Miejskiej - Kinga Jędrzejek, Grzegorz Piętak, Wiesław Więckowski oraz Danuta Milner-Brzóska. W ocenie komisji konkursowej w całym procesie rekrutacji najlepiej zaprezentował się Sławomir Łuszcz.

Sławomir Łuszcz mieszka w Jaworznie, jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach, a także Studiów Podyplomowych w Katowicach i Lublinie. Od ponad 20 lat pracuje w instytucjach pomocy społecznej; był m.in. kierownikiem Domu Noclegowego.