"Grunwaldzki” festyn

26 czerwca 2014, 10:28

Już w niedzielę, 29 czerwca miłośnicy historii kolejny raz będą mogli świętować zwycięstwo bitwy pod Grunwaldem. Jak co roku w Szczakowej odbędzie się bowiem festyn "W rocznicę Grunwaldu”.

Obchody rozpoczną się w parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie - Szczakowej uroczystą Mszą Świętą. Następnie korowód przejdzie pod Dom Kultury, gdzie jaworznianie będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. Zebranym zaprezentują się m.in. zespoły śpiewacze, Bractwo Rycerskie Ziemi Jaworznickiej. Gwiazdą wieczoru będą znane z telewizyjnego talent show - Ewa i Kasia Goławskie.

Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie - Dom Kultury w Szczakowej oraz Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna koło "Szczakowa".